Biuro Obsługi Interesantów

Biuro Obsługi Interesantów

Dane kontaktowe:

ul. Sądowa 3
42-700 Lubliniec
pok. 1.5
tel.   (34) 351-51-56
tel.   (34) 351-51-54
tel.   (34) 351-51-30
fax.  (34) 351-51-46
e-mail: boi@lubliniec.sr.gov.pl

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyGodziny pracy:
poniedziałek:
7:00-18:00
wtorek-piątek:
7:00-15:00

  1. Zadaniem utworzonego w Sądzie Rejonowym w Lublińcu Biura Obsługi Interesantów jest zapewnienie profesjonalnej obsługi interesantów tj. stron postępowań sądowych, pełnomocników oraz innych osób, których sprawy rozpoznawane są przez Sąd Rejonowy w Lublińcu oraz ułatwienie im uzyskania niezbędnych informacji o stanie sprawy, przyjmowanie drogą elektroniczną korespondencji i przekazywanie jej również drogą elektroniczną do właściwej komórki organizacyjnej, o ile korespondencja nie dotyczy zakresu funkcjonowania BOI.
  2. Biuro Obsługi Interesantów funkcjonujące w Sądzie Rejonowym w Lublińcu obsługuje Wydziały: I Wydział Cywilny, II Wydział Karny, III Wydział Rodzinny i Nieletnich.
  3. Biuro Obsługi Interesantów udziela informacji osobom zgłaszającym się osobiście, udostępnia formularze urzędowe, wzory pism sądowych oraz wydaje uprzednio zamówione dokumenty, jak również udziela określonych informacji zgłaszającym się telefonicznie.
  4. Interesanci zgłaszający się osobiście obsługiwani są w kolejności zgłaszania się.
  5. Biuro Obsługi Interesantów nie udziela porad prawnych i informacji, które naruszyłyby przepisy innych aktów prawnych w tym o ochronie danych osobowych i ochronie informacji niejawnych. Przez poradę prawną należy rozumieć konkretną informację, mającą zastosowanie w konkretnej sprawie, opartą na danych lub dokumentach przedstawionych przez interesanta, której celem jest udzielnie wskazówek, co do sposobu przedstawiania, argumentowania i dowodzenia jego stanowiska przed sądem w przedmiocie, którego dana sprawa dotyczy lub która polega na sporządzeniu projektu pisma procesowego.

 

Regulamin Biura Obsługi Interesantów

Regulamin Czytelni Akt

Rejestr zmian dla: Biuro Obsługi Interesantów